• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Jak poprawić instalację elektryczną?

Data dodania wpisu: 3 sierpnia 2021

Remont domu często wiąże się ze zmianami w instalacji elektrycznej. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa oraz funkcjonalności. Podpowiadamy, jak poprawić instalację elektryczną.

Jak poprawić instalację elektryczną w mieszkaniu?

Niewielkie poprawki mogą skutecznie zastąpić wymianę całej instalacji. Czasami wystarczą małe zmiany, aby przez kolejne lata cieszyć się komfortem użytkowania. Zakres przeróbek zależy od stanu istniejącej instalacji.

Wiele zmian mogą wymagać instalacje kładzione w okresie międzywojennym. W niektórych budynkach przewody położone są bardzo blisko rur wodociągowych. Problemem do rozwiązania jest także umieszczanie bezpieczników topikowych na przewodzie fazowym i neutralnym.

Jak poprawić instalację elektryczną w domu? Zaleca się m.in. wymianę osprzętu łączników i gniazd wtykowych. Rekomendowana jest wymiana zabezpieczeń topikowych na wykręcane wyłączniki nadmiarowe. Istotne jest wykonanie połączenia wyrównawczego.

Wiele osób decyduje się również na zwiększenie ilości gniazd wtykowych – w tym gniazd podwójnych. Dawniej nie przewidywano, że na co dzień będziemy wykorzystywali tak dużo urządzeń elektrycznych. Taki zabieg wyeliminuje konieczność stosowania przedłużaczy.

Coraz popularniejsze stają się przypodłogowe listwy instalacyjne. Prowadzi się przez nie przewody elektryczne. Przypodłogowe listwy zapewniają łatwiejszy dostęp w razie awarii. W razie awarii instalacji dostęp do nich jest łatwiejszy.

Efektywność instalacji elektrycznej można podnieść poprzez zmianę żarówek. Przestarzałe źródła światła warto zmienić na nowocześniejsze rozwiązania (np. żarówki halogenowe).

Wykonanie projektu instalacji elektrycznej zawsze należy zlecać profesjonalistom. Tylko wtedy uzyskujemy gwarancję, że schemat wykonano zgodnie ze sztuką.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.