• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Ile elektryk bierze od punktu? 2023 – cennik usług

Szacując koszt wykonania instalacji elektrycznej, trzeba wziąć pod uwagę liczbę punktów. Są to pojedyncze elementy, takie jak gniazda jednofazowe, wypusty, przełączniki czy zasilania różnych urządzeń. Od podłączenia takiego elementu będzie zależała wycena prac. Sprawdzamy więc ile elektryk bierze od punktu. 2023 rok to nowy cennik w naszej firmie.

Na ostateczny koszt wymiany instalacji ma wpływ wiele czynników. Nie tylko liczba punktów, ale ich umiejscowienie. Dodatkowo trzeba dopłacić za pracę w weekendy. Najlepiej więc zawsze umówić się na indywidualną wycenę.

Co wpływa na cenę podłączenia punktu elektrycznego?

To zależy, jaki rodzaj prac zostanie wykonany. Każda usługa jest odpowiednio wyceniona przez fachowca. Elektryk z naszej firmy przygotuje schemat i cały projekt instalacji. Dzięki temu będzie można oszacować liczbę punktów. Indywidualna wycena pozwoli też na ocenę czasu realizacji.

Na ostateczną cenę wpływa też stopień skomplikowania prac. Nie zawsze więc usługa będzie kosztować dokładnie tyle, ile w cenniku. Niemniej jednak orientacyjnie warto wiedzieć, ile elektryk bierze od punktu.

Ile elektryk bierze od punktu? 2023 rok i cennik El-mag

Aktualnie za jeden punkt montażu oświetlenia sufitowego trzeba zapłacić od 50 do 95 zł. Każda kolejna sztuka będzie już tańsza (od 25 do 40 zł). Założenie oświetlenia bocznego kosztuje w granicach 20-40 zł za punkt. Instalacja osprzętu elektrycznego za 1 sztukę wyniesie 12-18,60 zł. Montaż gniazda trójfazowego do 63 A kosztuje około 100-140 zł.

Wykonanie tzw. punktu elektrycznego zamyka się w granicach 40-70 zł za sztukę. Podłączenie punktu antenowego TV-SAT to koszt około 40-85 zł. Więcej trzeba wyłożyć na instalację domofonu (150-250 zł) lub wideodomofonu (240-280 zł).
To tylko kilka przykładowych usług z cennika. Warto jednak umówić się na indywidualną wycenę prac. To pozwoli na stworzenie dopasowanego kosztorysu.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.