• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu – koszt

Instalacje elektryczne w mieszkaniach w starym budownictwie albo dawno nie remontowanych domach są przestarzałe. Przez to bywają też niebezpiecznie. W wielu przypadkach konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Koszt takiej usługi zależy od wielu czynników.

Firmy specjalizujące się w montażu instalacji liczą koszt wykonania usługi od podłączenia punktu. Punkt elektryczny to jedno gniazdko czy jeden kontakt. W zależności od tego, ile jest takich punktów w mieszkaniu, zostanie wykonana wycena.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu — koszt za punkt

Jeśli podczas wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu chcemy zamontować oświetlenie sufitowe, to jeden punkt będzie kosztowało od 50 do 95 zł. Za instalację oświetlenia bocznego zapłaci się od 20 do 40 zł. Założenie osprzętu elektrycznego kosztuje od 12 do 18 zł za jedno gniazdo. Wykonanie jednego punktu elektrycznego wyceniane jest od 40 zł do 70 zł.

Ile kosztuje wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu? Dodatkowe usługi

Jeśli zmieniając instalację, chcemy także podłączyć inne urządzenia, to trzeba liczyć na dodatkowe koszty. Podłączenie punktu antenowego to koszt od 45 zł do 85 zł. Za zamontowanie domofonu trzeba zapłacić od 150 zł do 250 zł. W przypadku wideodomofonu będzie drożej. Trzeba przygotować się na wydatek od 240 zł do 280 zł. Instalacja lamer kosztuje od 100 zł za sztukę. Podłączenie systemu alarmowego to zdecydowanie większy wydatek. Kosztuje to od 450 zł.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.