• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Kiedy wymiana instalacji elektrycznej w starym domu jest niezbędna?

Wymiana instalacji elektrycznej w starym domu może okazać się niezbędna. Ma to związek przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa domownikom. Ponadto starsze instalacje elektryczne nie są przystosowane na aktualny pobór energii. Częstym zjawiskiem jest tzw. wysadzanie korków.

Kiedy wymiana instalacji elektrycznej w starym domu jest konieczna?

Podczas kapitalnego remontu starego budynku warto pomyśleć o wymianie instalacji. Podobnie jest w przypadku przebudowy domu. To doskonała sposobność, aby usunąć wszystkie stare kable. Na ich miejsce można położyć nowe okablowanie.

W starszych budynkach należy systematycznie sprawdzać instalację elektryczną. Jej wymiana może okazać się koniecznością, gdy wystąpi ryzyko spięcia i pożaru. Po przeglądzie instalacji często wychodzi na jaw, że niezbędna jest jej wymiana. Czasami występuje konieczność rozbudowy.

Prace w zakresie wymiany lub przebudowy należy zlecić elektrykowi. Specjalista powinien mieć uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń elektrycznych. Wcześniej jednak konieczne może okazać się wykonanie projektu. Musi być on zgodny z aktualnie obowiązującymi normami. Taki projekt wykonują osoby z uprawnieniami w zakresie eksploatacji i dozorowymi. Te ostatnie umożliwiają przeprowadzenie końcowych pomiarów instalacji.

Całkowita wymiana instalacji jest niezbędna w przypadku widocznych jej uszkodzeń. Gdy stan rozdzielni elektrycznej, kabli i osprzętu, budzi wątpliwości. Konieczność wymiany pojawia się również w przypadku braku dokumentacji. Mowa tu o informacji o sposobie podłączenia obwodów czy też pomiarach instalacji.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.