• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Jak zrobić instalację elektryczną w pokoju?

Data dodania wpisu: 8 września 2021

Instalacje elektryczne w domu jednorodzinnym wymagają odpowiedniego zaplanowania. Tworzą je przewody ukryte w ścianach, podłogach czy sufitach. Wszystkie łączą się w tablicy rozdzielczej z zabezpieczeniem w formie bezpieczników. Dzisiaj podpowiadamy, jak zrobić instalację elektryczną w pokoju?

Jak wykonać instalację w pokoju dziecięcym?

Każde pomieszczenie bez względu na jego funkcję powinno posiadać oświetlenie główne. Najczęściej znajduje się ono w centralnej części sufitu. Dodatkowe punkty oświetlenia doświetlają konkretne strefy w pokoju. Zaleca się umieszczenie gniazd elektrycznych ok. 50-100 cm od każdego rogu wnętrza. W pokoju dziecięcym do 20 mkw. wystarczą 3 podwójne gniazdka.

Jak zrobić instalację elektryczną w pokoju dziennym oraz salonie?

W pokoju dziennym oraz salonie istotną rolę odgrywa nie tylko oświetlenie. Ważna jest także liczba gniazd elektrycznych. Obok lampy głównej wykorzystujemy coraz więcej dodatkowych dekoracyjnych obwodów świetlnych. Włączniki do światła powinny zostać umieszczone w jednym miejscu.

Na ścianie ze sprzętem elektronicznym należy umieścić co najmniej 4-5 pojedynczych gniazd. W ten sposób każde urządzenie zasilane będzie bezpośrednio z sieci. Bez konieczności wykorzystywania kłopotliwych przedłużaczy.

Instalacja elektryczna w każdym pomieszczeniu powinna być funkcjonalna. Warto ją przemyśleć już na etapie projektu. Należy uwzględnić rodzaj oświetlenia oraz liczbę gniazd elektrycznych w pokojach.

Wykonanie projektu instalacji elektrycznej zawsze należy zlecać profesjonalistom. Tylko wtedy uzyskujemy gwarancję, że schemat wykonano zgodnie ze sztuką.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.