• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Jak wycenić instalacje elektryczne?

Data dodania wpisu: 1 marca 2022

Instalacja elektryczna to niezbędny element każdego mieszkania. Ważny jest jej prawidłowy montaż i odpowiednio dobrane podzespoły. Podpowiadamy, jak wycenić instalacje elektryczne.

Jak wycenić instalacje elektryczne: od czego zależy cena instalacji?

Koszt wykonania instalacji elektrycznej uzależniony jest od kilku elementów. Jednym z nich jest liczba obwodów oraz punktów elektrycznych. Dla przykładu cena pojedynczego punktu elektrycznego to ok. 40-70 złotych. Im bardziej skomplikowany projekt, tym wyższy koszt jego realizacji. Nieco inna cena może dotyczyć montażu punktów oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego.

Instalacja elektryczna może obejmować również wykonanie punktu antenowego TV-SAT. To koszt 40-85 złotych. Osobnym kosztem jest montaż domofonu (150-250 złotych) lub wideodomofonu (240-280 złotych).

Nie ma żadnych wątpliwości, że im więcej osprzętu i gniazd, tym cena realizacji jest wyższa.

Położenie przewodów rozliczane jest na podstawie metra bieżącego. Im więcej okablowania, tym koszt jest wyższy. Istotnym elementem jest zamontowanie rozdzielni bezpiecznikowej. W przypadku rozdzielni do 24 modułów jest to koszt ok. 200-300 złotych. Jeżeli mówimy o 36-96 modułach jest to wydatek rzędu ok. 350-550 złotych. Cena montażu wyłączników w rozdzielni rozpoczyna się od 240 złotych za sztukę.

Jeżeli instalacja zakłada montaż systemu alarmowego, należy liczyć się z wydatkiem od 450 złotych. Zamontowanie pojedynczej kamery to natomiast koszt od 100 złotych.

 

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.