• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Jak kłaść instalację elektryczną w domu?

Data dodania wpisu: 9 listopada 2021

Jak kłaść instalację elektryczną w domu? Warto pamiętać o tym, aby nie robić tego samodzielnie, a zlecić profesjonalnej firmie. Popełnione błędy mogą kosztować nas wiele. Wystarczy niewielkie zwarcie, aby w mieszkaniu wybuchł pożar. Na co zwrócić uwagę, planując i kładąc instalację elektryczną?

Jak kłaść instalację elektryczną w domu, aby była bezpieczna i funkcjonalna?

Układanie instalacji elektrycznej to sztuka. Warto powierzyć to zadanie elektrykowi, który zna się swoim fachu. Wiedza i doświadczenie w tym przypadku są niezwykle ważne.

Każdy nowy projekt domu ma dział poświęcony instalacji elektrycznej. Określona jest tutaj m.in. liczba gniazd, ilość kabli oraz umiejscowienie rozdzielni elektrycznej. Często jednak projekt ten nie uwzględnia realnych potrzeb danej rodziny. Konieczne jest wprowadzenie pewnych poprawek np. zwiększenie liczby gniazd.

Projekt instalacji elektrycznej powinien przygotować specjalista mający uprawnienia. Warto skonsultować z nim liczbę oraz ustawienie sprzętów w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu będzie wiedział, jak rozmieścić oświetlenie oraz gniazda elektryczne. Jeżeli korzystamy z usług architekta wnętrz, dopilnujmy, aby również z nim skonsultować projekt.

Ekipa powinna uwzględniać wszystkie wskazówki zawarte w projekcie. Jeśli w trakcie będą dokonywane jakieś zmiany, powinny zostać naniesione na plan.

Warto pamiętać o tym, że kable muszą być układane równolegle do krawędzi ścian i podłóg. Przewody muszą znaleźć się we właściwej odległości od drzwi i okien.

 

Wykonanie projektu instalacji elektrycznej zawsze należy zlecać profesjonalistom. Tylko wtedy uzyskujemy gwarancję, że schemat wykonano zgodnie ze sztuką.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.