• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Ile za punkt elektryczny z materiałem?

Wykonanie instalacji elektrycznej to konieczność w każdym nowym mieszkaniu. Co kilka lat zaleca się też wymianę starych kabli i gniazdek. To kwestia naszego bezpieczeństwa. Trzeba jednak przygotować się na taką inwestycję. Sprawdzamy, ile za punkt elektryczny z materiałem policzy elektryk.

Te koszty różnią się od miejsca zamieszkania. Pod uwagę należy wziąć też, jakie podłączenia chce się wykonać. Zawsze najpierw warto umówić się na wycenę. Firma wykonująca podłączenia elektryczne wykona kosztorys. Będą więc to ceny dostosowanego do konkretnego mieszkania i planowanych prac.

Ile za punkt elektryczny z materiałem za montaż oświetlenia i gniazdek?

Wykonanie punktu elektrycznego z materiałem to podłączenie jednego elementu instalacji. W 2023 roku trzeba zapłacić za taką pracę od 40 zł do 70 zł. Montaż oświetlenia sufitowego będzie droższy — to koszt około 50-95 zł za punkt. Za każdą kolejną sztukę elektryk doliczy od 25 do 40 zł. Mniej zapłaci się za wykonanie oświetlenia bocznego. Jeden punkt kosztuje od 20 do 40 zł.

Ile kosztuje montaż rozdzielni i systemów?

Bardziej skomplikowane prace są wyceniane znacznie wyżej. Za podłączenie domofonu zapłaci się około 150-250 zł. Montaż wideofonu kosztuje prawie 300 zł. Wykonanie rozdzielni bezpiecznikowej od 36 do 96 modułów zamknie się w kwocie 350-550 zł. Podłączenie systemów alarmowych czy kamer może kosztować nawet 500 zł. W tych cenach zawarty jest też koszt materiałów.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.