• Uslugi elektryczne dla domow i firm - EL-MAG Usługi elektryczne Bielsko-Biała

Ile kosztuje instalacja monitoringu?

Data dodania wpisu: 7 października 2021

Monitoring ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Chętnie decydują się na niego również firmy. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to zyskuje na popularności. Ile kosztuje instalacja monitoringu? Z jakimi wydatkami należy się liczyć?

Ile kosztuje instalacja monitoringu? Czyli co składa się na montaż monitoringu?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje montaż monitoringu. Wydatek ten uzależniony jest od kilku czynników. Cennik instalacji zależy m.in. od użytych komponentów oraz długości trasy kablowej.

Koszt zakupu zestawu do monitoringu wynosi od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy od specyfikacji urządzeń i oferowanej przez nie jakości nagrań.

Należy także doliczyć koszt montażu i konfiguracji kamer. W zależności od ich modelu jest to ok. 100-200 złotych netto za sztukę.

Istotnym wydatkiem jest instalacja i konfiguracja rejestratora. Tutaj należy liczyć się z kosztem ok. 200-300 złotych netto.

Cena instalacji monitoringu zależy także od długości trasy kablowej. Za jeden metr bieżący trasy kablowej montowanej na uchwyty ścienne należy zapłacić od 10 złotych netto. Jeżeli kable będą w korytach, jest to wydatek od 20 złotych netto za mb. Montaż monitoringu po światłowodzie to zaś wydatek od 30 złotych netto za mb.

Wykonanie projektu instalacji elektrycznej zawsze należy zlecać profesjonalistom. Tylko wtedy uzyskujemy gwarancję, że schemat wykonano zgodnie ze sztuką.

Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.