Czy to w domu budowanym od podstaw, czy w remontowanym mieszkaniu, instalacja elektryczna ma ogromne znaczenie. Trzeba odpowiednio zaplanować jej rozmieszczenie, wyliczyć koszt montażu, zakupić odpowiednie akcesoria. Elektryka w domu nie jest czymś nadzwyczajnym, ale trzeba do niej odpowiednio podejść.
Na instalację elektryczną w mieszkaniu składa się wiele przewodów, kabli, gniazdek i pojedynczych punktów. Każdy z tych elementów ma swoje przeznaczenie. Wykonanie elektryki jest rozliczane od każdego takiego właśnie punktu.
Elektryka w domu — jak ją rozplanować?
Przygotowując plac instalacji elektrycznej w domu, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Najważniejsza z nich to bezpieczeństwo. Taki montaż elektryki należy więc zlecić licencjonowanemu elektrykowi. On po zakończeniu prac wystawi stosowne dokumenty. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko jest profesjonalnie podłączone.
Poza tym należy pamiętać o wygodzie i praktyce. Liczba gniazdek, kontaktów, przełączników musi być dopasowana do pomieszczenia. Także do tego, z jakich urządzeń chce się korzystać. Inaczej będzie wyglądać instalacja w kuchni, inaczej w sypialni. A jeszcze inaczej w salonie czy łazience. To nam ma być wygodnie. Tak by później nie szukać wolnego gniazdka czy musieć kupować przedłużaczy.
Ile kosztuje elektryka w domu?
Punkt elektryczny to jedno źródło światła w suficie, ścianie. To także jedno gniazdko elektryczne, telefoniczne, telewizyjne czy komputerowe itp. Indywidualnie wyceniane są większe prace. To np. montaż domofonu, wideofonu, nowoczesnych inteligentnych rozwiązań.
Najlepiej więc zamówić bezpłatną wycenę. Elektryk ze specjalistycznej firmy przyjedzie, rozpisze i przygotuje kosztorys prac. Dzięki temu dowiesz się, ile wyniesie Cię elektryka w domu. Bez domysłów czy szacunkowych obliczeń.
Potrzebujesz pomocy przy instalacji elektrycznej w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wizytę.