Budowa domu. W czym pomoże elektryk?

Data dodania wpisu: 8 kwietnia 2020

Budowa domu. W czym pomoże elektryk?

W końcu udało Ci się zacząć budowę swojego “M”. Taka inwestycja jest bardzo czasochłonna, niemniej jednak nie ma nic lepszego niż być posiadaczem swoich własnych czterech kątów. Zanim jednak uda się wprowadzić do domu, czeka Cię szereg prac i załatwień. Jedną z ważniejszych kwestii jest instalacja elektryczna. W jej przygotowaniu pomoże elektryk w Bielsku-Białej.

Instalacja elektryczna to najprościej mówiąc część sieci niskiego napięcia, którą stanowi układ przewodów w budynku wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym. Zaczyna się w zaciskach wyjściowych wewnętrznej linii zasilającej w złączu, a kończy się w gniazdkach, wypustach oświetleniowych oraz instalowanych na stałe odbiornikach energii elektrycznej. Instalacja elektryczna w domu mieszkalnym obejmuje:

– przyłącze i złącze kablowe,
– tablicę rozdzielczą,
– piony i linie zasilające,
– instalację odbiorczą,
– odpowiednią liczbę obwodów.

Przygotowanie do instalacji elektrycznej – co zapewnia elektryk w Bielsku-Białej?

Na samym początku trzeba załatwić formalności – nie trzeba jednak robić tego samemu, może to za nas zrobić elektryk. Takie wnioski o możliwość wykonania przyłącza należy złożyć w miejscowym zakładzie energetycznym. Jeśli zgoda zostanie wydana, trzeba uzgodnić moc oraz otrzymać techniczne wytyczne.

Następnie, konieczne jest ustalenie rozmieszczenia punktów oświetleniowych i gniazd, określenie sposobu okablowania, lokalizacji skrzynek rozdzielczych, rozdzielni licznikowej oraz instalacji antenowej, telefonicznej, internetowej, alarmowej i innych. Po tych wszystkich szczegółach zostanie przygotowana kalkulacja, którą klient musi zaakceptować. I już można zaczynać instalację elektryczną.

Instalacja elektryczna krok po kroku

Pierwszym krokiem podłączenia domu do sieci energetycznej jest okablowanie. Gdy zostanie wykonane, można zająć się montowaniem puszek połączeniowych, a także założeniem tablic bezpiecznikowych oraz zabezpieczeń pod osprzęt elektryczny. Następnie elektryk wykonuje pomiary elektryczne oraz uruchamia instalację. Ostatnim krokiem przekazanie protokołów pomiarowych oraz odbiór inwestorski.

Ile kosztuje wykonanie instalacji elektrycznej?

Wszystko zależy od indywidualnej wyceny, liczby punktów, puszek, czasu, jaki zajmie wykonanie instalacji. Nie ma jednoznacznej kwoty. Trzeba umówić się na wycenę – elektryk wtedy przyjdzie na budowę, oszacuje, ile podłączeń będzie wykonanych i jaki koszt wyniesie całość realizacji.

Co powinien zapewniać dobry elektryk w Bielsku-Białej?

Przede wszystkim musi to być firma z doświadczeniem, zatrudniająca specjalistów, wykwalifikowanych i profesjonalnych. Powinna gwarantować fachowość, terminowość i konkurencyjne ceny. Wiele osób decyduje się dzisiaj na inteligentny dom, ważne jest by firma oferowała również podłączenie takich innowacyjnych rozwiązań. Klienci doceniają również indywidualne podejście do każdej inwestycji.

El-Mag zaprasza

Nasza firma gwarantuje wszystkie wyżej wymienione kwestie. Dojeżdżamy do klientów na terenie Śląska i Małopolski, oferujemy szereg usług, nie tylko instalacje elektryczne dla domów oraz firm, ale również oświetlenie, usługę inteligenty dom, zakładanie systemów alarmowych, instalacje teletechniczne oraz wsparcie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu w razie jakichkolwiek awarii, usterek czy problemów. Zapraszamy do kontaktu – telefonicznego i mailowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, podpowiemy odpowiednie rozwiązania i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.


Zaufali Nam